1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL101 BİLGİSAYAR PROGRAMLAMAYA GİRİŞ 3+0 Zorunlu 4
BİL103 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 2+0 Zorunlu 2
GM101 MATEMATİK I 4+0 Zorunlu 5
GM111 FİZİK -I- 3+0 Zorunlu 4
GM113 GENEL KİMYA -I- 2+0 Zorunlu 3
GM141 LİNEER CEBİR 2+0 Zorunlu 3
OZ101 TÜRK DİLİ I 2+0 Zorunlu 2
OZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 2+0 Zorunlu 2
OZ121 İNGİLİZCE I 2+0 Zorunlu 3
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
EF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0 Seçmeli 2
OZ141 BEDEN EĞİTİMİ -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ143 MÜZİK -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ145 RESİM -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ147 TİYATROYA GİRİŞ -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 48
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL102 NESNE YÖNELİMLİ PROGRAMLAMAYA GİRİŞ 3+0 Zorunlu 6
BİL104 AYRIK MATEMATİK 3+0 Zorunlu 6
GM102 MATEMATİK II 4+0 Zorunlu 5
GM120 FİZİK -II- 3+0 Zorunlu 4
OZ102 TÜRK DİLİ II 2+0 Zorunlu 2
OZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0 Zorunlu 2
OZ122 İNGİLİZCE II 2+0 Zorunlu 3
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
EF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0 Seçmeli 2
OZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ144 MÜZİK -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ146 RESİM -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 50
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL201 VERİ YAPILARI VE ALGORİTMALAR 3+0 Zorunlu 6
BİL203 ELEKTRİK DEVRE TEMELLERİ 3+0 Zorunlu 4
BİL205 MANTIK DEVRELERİ 3+0 Zorunlu 5
BİL207 ELEKTRİK DEVRE TEMELLERİ LABORATUVARI 0+2 Zorunlu 2
BİL209 MANTIK DEVRELERİ LABORATUVARI 0+2 Zorunlu 2
BİL211 OLASILIK VE İSTATİSTİK 3+0 Zorunlu 4
GM207 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 3+0 Zorunlu 4
OZ221 İNGİLİZCE -III- 2+0 Zorunlu 3
Toplam AKTS 30
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL202 PROGRAMLAMA DİLLERİNİN PRENSİPLERİ 3+0 Zorunlu 4
BİL204 BİLGİSAYAR ORGANİZASYONU 3+0 Zorunlu 5
BİL206 VERİTABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ 3+0 Zorunlu 4
BİL208 İŞARETLER VE SİSTEMLER 3+0 Zorunlu 4
BİL210 SAYISAL ELEKTRONİK DEVRELER 3+0 Zorunlu 4
BİL212 YAZ STAJI I 0+0 Zorunlu 6
OZ222 İNGİLİZCE -IV- 2+0 Zorunlu 3
Toplam AKTS 30
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL301 WEB TABANLI PROGRAMLAMA 3+0 Zorunlu 5
BİL303 BİÇİMSEL DİLLER VE OTOMATA TEORİSİ 3+0 Zorunlu 5
BİL305 İŞLETİM SİSTEMLERİ 3+0 Zorunlu 5
BİL307 MİKROİŞLEMCİLER VE MİKRODENETLEYİCİLER 3+2 Zorunlu 5
BİL309 MESLEKİ İNGİLİZCE I 3+0 Zorunlu 4
BİL311 VERİ MADENCİLİĞİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL313 MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL315 OYUN TEKNOLOJİLERİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL317 SAYISAL İŞARET İŞLEME (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL319 GÖRSEL PROGRAMLAMA (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL321 MULTİMEDYA UYGULAMALARI (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL323 BİLİMSEL YAZIM VE SUNUM TEKNİKLERİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
GM301 İŞLETME BİLİMİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 52
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL302 ALGORİTMA ANALİZİ VE TASARIMI 3+0 Zorunlu 4
BİL304 BİLGİSAYAR AĞLARI 3+0 Zorunlu 3
BİL306 YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ 3+0 Zorunlu 4
BİL308 SİSTEM PROGRAMLAMA 3+0 Zorunlu 4
BİL310 MESLEKİ İNGİLİZCE II 3+0 Zorunlu 4
BİL312 YAZ STAJI II 0+0 Zorunlu 6
BİL314 GERÇEK ZAMANLI SİSTEMLER (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL316 BİLGİSAYAR GRAFİĞİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL318 SAYISAL HABERLEŞME (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
BİL320 GÖMÜLÜ SİSTEMLER (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 41
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL401 BİTİRME ÇALIŞMASI I 0+4 Zorunlu 6
BİL403 YAPAY ZEKA 3+0 Zorunlu 6
BİL405 PARALEL VE DAĞITIK SİSTEMLER (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL407 AĞ PROGRAMLAMA (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL409 BİLGİSAYAR VE AĞ GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL411 SANAL GERÇEKLİK (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL413 ÖRÜNTÜ TANIMA (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL415 MAKİNE ÖĞRENMESİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL417 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNDE TEKNİK İNGİLİZCE I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
GM401 GENEL EKONOMİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
GM403 BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
GM405 ÜRETİM YÖNETİMİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 54
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BİL402 BİTİRME ÇALIŞMASI II 0+4 Zorunlu 6
BİL404 GÖRÜNTÜ İŞLEME 3+0 Zorunlu 6
BİL406 ROBOTİK (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL408 DERLEYİCİ TASARIMI (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL410 KABLOSUZ VE HAREKETLİ AĞLAR (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL412 DOĞAL DİL İŞLEME (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
BİL414 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
BİL416 TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
BİL418 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNDE TEKNİK İNGİLİZCE II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
GM402 İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
GM404 STRATEJİK YÖNETİM (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 47