1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM113 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TEKNİK RESİM 2+2+0 Zorunlu 6
GM101 MATEMATİK I 4+0+0 Zorunlu 5
GM111 FİZİK -I- 3+0+0 Zorunlu 4
GM113 GENEL KİMYA 2+0+0 Zorunlu 4
OZ101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
OZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 2+0+0 Zorunlu 2
OZ121 İNGİLİZCE I 2+0+0 Zorunlu 3
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0+0 Seçmeli 2
OZ141 BEDEN EĞİTİMİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ143 MÜZİK -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ145 RESİM -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ147 TİYATROYA GİRİŞ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 48
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM108 ELEKTRİK ELEKTRONİK MALZEME BİLGİSİ 2+0+0 Zorunlu 3
EM116 ELK.ELEKTRONİK MÜH.GİRİŞ 2+0+0 Zorunlu 4
GM102 MATEMATİK II 4+0+0 Zorunlu 5
GM108 LİNEER CEBİR 2+0+0 Zorunlu 3
GM120 FİZİK -II- 3+0+0 Zorunlu 4
OZ102 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
OZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
OZ122 İNGİLİZCE II 2+0+0 Zorunlu 3
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0+0 Seçmeli 2
OZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ144 MÜZİK -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ146 RESİM -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 50
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM215 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
EM217 DEVRE ANALİZİ I 4+0+0 Zorunlu 5
EM219 DEVRE ANALİZİ LABARATUVARI I 0+2+0 Zorunlu 2
EM223 OLASILIK VE İSTATİSTİK 3+0+0 Zorunlu 4
EM225 ELEKTRO MAG.ALAN TEORİSİ 4+0+0 Zorunlu 5
EM251 BİLİMSEL YAZIM TEKNİĞİ 3+0+0 Zorunlu 3
EM253 LOJİK DEVRE TEMELLERİ 3+0+0 Zorunlu 4
OZ221 İNGİLİZCE -III- 2+0+0 Zorunlu 3
Toplam AKTS 30
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM200 YAZ STAJI -I- 0+0+0 Zorunlu 6
EM222 DEVRE ANALİZİ II 4+0+0 Zorunlu 4
EM224 DEVRE ANALİZİ LAB.II 0+2+0 Zorunlu 2
EM226 ELEKTRONİĞE GİRİŞ 3+0+0 Zorunlu 4
EM228 ELEKTRO MAG. DALGA TEORİSİ 3+0+0 Zorunlu 3
EM230 SAYISAL TASARIM 3+0+0 Zorunlu 4
EM232 SAYISAL TASARIM LAB. 0+2+0 Zorunlu 2
EM252 BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ 3+0+0 Zorunlu 2
OZ222 İNGİLİZCE -IV- 2+0+0 Zorunlu 3
Toplam AKTS 30
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM301 ENERJİ DAĞITIMI 3+0+0 Zorunlu 4
EM317 ELEKTRİK MAKİNALARI I 3+0+0 Zorunlu 4
EM323 ELEKTRİK MAKİNALARI LAB. I 0+2+0 Zorunlu 2
EM325 İŞARET VE SİSTEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
EM327 ELEKTRONİK I 4+0+0 Zorunlu 5
EM329 ELEKTRONİK LAB.I 0+2+0 Zorunlu 3
EM331 MİKRO İŞLEMCİLER 3+0+0 Zorunlu 4
EM333 MİKRO İŞLEMCİLER LABARATUVARI 0+2+0 Zorunlu 2
EM391 MESLEKİ İNGİLİZCE I (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM300 YAZ STAJI -II- 0+0+0 Zorunlu 6
EM318 ELEKTRİK MAKİNALARI II 3+0+0 Zorunlu 3
EM322 ELEKTRİK MAKİNALARI LAB. II 0+2+0 Zorunlu 2
EM324 İŞARET İŞLEME LABARATUVARI 0+2+0 Zorunlu 2
EM326 ELEKTRONİK II 4+0+0 Zorunlu 4
EM328 ELEKTRONİK LAB.II 0+2+0 Zorunlu 2
EM330 OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİ 3+0+0 Zorunlu 3
EM332 SAYISAL İŞARET İŞLEME 3+0+0 Zorunlu 3
EM334 GÜÇ ELEKTRONİĞİ 3+0+0 Zorunlu 3
EM392 MESLEKİ İNGİLİZCE II (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM479 BİTİRME PROJESİ -I- 0+2+0 Zorunlu 4
EM481 ELEKTRİK MÜH.ÖZEL KONULAR -I- 3+0+0 Zorunlu 3
EM425 MİKRODALGA TEKNİĞİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM431 BİLGİSAYAR MİMARİSİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM433 İLERİ PROĞRAMLAMA I (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM439 YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM441 TIP ELEKTRONİĞİNE GİRİŞ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM447 HABERLEŞME ELEKTRONİĞİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM453 ENERJİ ÜRETİM SİSTEMLERİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM455 ELEKTRİK TESİSLERİNDE GÜVENLİK 3+0+0 Seçmeli 5
EM457 ENERJİ DAĞITIMI 3+0+0 Seçmeli 5
EM459 SAYISAL DENETİM 3+0+0 Seçmeli 5
EM461 ROBOTİK 3+2+0 Seçmeli 5
EM463 HABERLEŞME SİSTEMLERİ 3+2+0 Seçmeli 5
EM465 BİLGİSAYAR AĞLARINA GİRİŞ 3+0+0 Seçmeli 5
EM467 ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM469 GÜÇ ELEKTRONİĞİ UYG. VE LAB. (SEÇ.) 3+2+0 Seçmeli 5
EM485 GÖMÜLÜ SİSTEMLER VE UYGULAMALARI (SEÇ.) 3+2+0 Seçmeli 5
EM487 YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM491 MESLEKİ İNGİLİZCE III (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 95
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
EM480 BİTİRME PROJESİ -II- 0+2+0 Zorunlu 4
EM482 ELEKTRİK MÜH.ÖZEL KONULAR -II- 3+0+0 Zorunlu 3
EM432 İLERİ PROĞRAMLAMA II (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM438 MİKROİŞLEMCİ UYGULAMALARI (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM444 GÜÇ SİSTEM ANALİZİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM448 OTOMATİK KONTROL LAB. (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM450 BİLGİSAYAR DONANIMI (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM456 BİYOMEDİKAL SİSTEMLER 3+0+0 Seçmeli 5
EM458 PLC VE OTOMASYON SİSTEMLERİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM460 ELEKTRİK TESİSLERİNDE KORUMA 3+2+0 Seçmeli 5
EM464 AYDINLATMA TEKNİĞİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM466 ELEKTRİK TESİSLERİ PROJESİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM468 ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ 3+2+0 Seçmeli 5
EM470 SÜREÇ DENETİM 3+2+0 Seçmeli 5
EM472 ANTENLER VE YAYILMA 3+0+0 Seçmeli 5
EM474 SAYISAL İLETİŞİM 3+0+0 Seçmeli 5
EM476 VERİ İLETİMİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM484 ELEKTRİKLİ SÜRÜCÜ SİSTEMLERİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM486 ELEKTRİK ENERJİ KALİTESİ VE HARMONİKLER (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM492 MESLEKİ İNGİLİZCE IV (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 95