1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GM101 MATEMATİK I 4+0+0 Zorunlu 5
GM107 GENEL KİMYA 2+0+0 Zorunlu 3
GM111 FİZİK -I- 3+0+0 Zorunlu 4
IM107 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TEKNİK RESİM 2+1+0 Zorunlu 4
IM111 İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 2+0+0 Zorunlu 3
OZ101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
OZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 2+0+0 Zorunlu 2
OZ121 İNGİLİZCE I 2+0+0 Zorunlu 3
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0+0 Seçmeli 2
OZ141 BEDEN EĞİTİMİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ143 MÜZİK -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ145 RESİM -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ147 TİYATROYA GİRİŞ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 48
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GM102 MATEMATİK II 4+0+0 Zorunlu 5
GM104 LİNEER CEBİR 2+0+0 Zorunlu 4
GM120 FİZİK -II- 3+0+0 Zorunlu 4
IM124 STATİK 4+0+0 Zorunlu 6
OZ102 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
OZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
OZ122 İNGİLİZCE II 2+0+0 Zorunlu 3
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0+0 Seçmeli 2
OZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ144 MÜZİK -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ146 RESİM -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 50
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
GM207 DİFRANSİYEL DENKLEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
GM261 OLASILIK VE İSTATİSTİK 3+0+0 Zorunlu 4
IM223 MUKAVEMET -I- 3+0+0 Zorunlu 4
IM233 MÜHENDİSLİK EKONOMİSİ 2+0+0 Zorunlu 3
IM241 MALZEME BİLİMİ 2+2+0 Zorunlu 5
OZ221 İNGİLİZCE -III- 2+0+0 Zorunlu 3
GM213 BİLİMSEL YAZIM VE SUNUM TEKNİĞİ 2+0+0 Seçmeli 3
IM205 İNŞAAT JEOLOJİSİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 4
IM251 YAPI ELEMANLARI (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 4
IM253 YAPI BİLGİSİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 4
IM257 YAPI HUKUKU (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 41
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
IM200 YAZ STAJI-I 0+0+0 Zorunlu 6
IM208 NÜMERİK ANALİZ 3+0+0 Zorunlu 3
IM212 TOPOGRAFYA 2+1+0 Zorunlu 3
IM222 DİNAMİK 3+0+0 Zorunlu 3
IM226 MUKAVEMET -II- 3+0+0 Zorunlu 3
IM244 YAPI MALZEMESİ 2+2+0 Zorunlu 4
OZ222 İNGİLİZCE -IV- 2+0+0 Zorunlu 3
GM208 BİLİM FELSEFESİ VE TARİHİ(SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
IM202 BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 3
IM258 DAVRANIŞ BİLİMLERİ (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
IM264 AHŞAP VE KARGİR YAPILAR (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 35
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
IM331 YAPI İŞLETMESİ 3+0+0 Zorunlu 4
IM353 ULAŞTIRMA 2+1+0 Zorunlu 4
IM363 ZEMİN MEKANİĞİ I 4+0+0 Zorunlu 4
IM371 AKIŞKANLAR MEKANİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
IM383 BETONARME -I- 3+0+0 Zorunlu 5
IM385 YAPI STATİĞİ -I- 3+0+0 Zorunlu 4
IM321 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 3
IM325 MİMARLIK BİLGİSİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 3
IM357 İŞLETME HUKUKU (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 2
IM391 MESLEKİ İNGİLİZCE-I(SEÇMELİ) 2+0+0 Seçmeli 2
TR397 TÜRKÇE (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 37
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
IM300 YAZ STAJI-II 0+0+0 Zorunlu 6
IM366 ZEMİN MEKANİĞİ -II- 2+2+0 Zorunlu 4
IM372 HİDROLİK 2+2+0 Zorunlu 4
IM376 HİDROLOJİ 3+0+0 Zorunlu 3
IM380 BETONARME -II- 3+0+0 Zorunlu 4
IM386 YAPI STATİĞİ -II- 3+0+0 Zorunlu 4
IM344 BETON TEKNOLOJİSİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 3
IM360 RİSK YÖNETİMİ (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
IM388 YAPI MÜHEN. BİLGİSAYAR UYGU.(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 3
IM392 MESLEKİ İNGİLİZCE-II(SEÇMELİ) 2+0+0 Seçmeli 2
TR398 TÜRKÇE KONUŞMA (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 37
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
IM401 BİTİRME PROJESİ -I- 0+2+0 Zorunlu 4
IM403 İNŞAAT MÜH.ÖZEL KONULAR -I- 2+0+0 Zorunlu 4
IM465 TEMEL MÜHENDİSLİĞİ I 3+0+0 Zorunlu 5
IM485 ÇELİK YAPILAR 3+0+0 Zorunlu 5
IM411 ŞEHİRCİLİK(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM421 ÖNGERİLMELİ BETON(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM441 YAPI MALZ. NANO TEKNELOJ.UYGUL.(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM443 KOMPOZİT MALZEMELER(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM453 BETON YOL VE HAVA MEYDANLARI(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM455 ULAŞTIRMADA MODELLEME(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM461 ZEMİN İYİLEŞTİRME YÖNTEMLERİNE GİRİŞ(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM463 GEOTEKNİK MÜH. ARAZİ DENEYLERİ(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM467 TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
IM475 SU TEMİNİ VE ATIK SU SİSTEMLERİ I (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM477 BARAJLAR (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM481 İLERİ YAPI STATİĞİ(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM483 İLERİ BETONARME(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM487 DEPREME DAYANIKLI YAPI TASARIMI(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM491 MESLEKİ İNGİLİZCE IIII(SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
TR497 TÜRK KÜLTÜRÜ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 89
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
IM402 BİTİRME PROJESİ -II- 0+2+0 Zorunlu 4
IM404 İNŞAAT MÜH.ÖZEL KONULAR -II- 2+0+0 Zorunlu 4
IM472 SU YAPILARI 3+0+0 Zorunlu 5
IM442 İLERİ YAPI MALZEMELERİ(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM454 TRAFİK MÜHENDİSLİĞİ(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM462 DONATILI ZEMİNLER(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM466 TEMEL MÜHENDİSLİĞİ II(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM468 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
IM474 SU KAYNAKLARI(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM480 PREFABRİK YAPILAR(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM486 BETONARME YÜKSEK YAPILAR(SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
IM492 MESLEKİ İNGİLİZCE IV (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
TR498 TÜRK MEDENİYETİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 54