1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
37101 TOPRAK BİLGİSİ 3+1 Zorunlu 4
37141 GENEL SEBZECİLİK 2+1 Zorunlu 3
37143 GENEL MEYVECİLİK 2+2 Zorunlu 4
37145 BAHÇE BİTKİLERİ EKOLOJİSİ 3+1 Zorunlu 4
91101 TÜRK DİLİ I 2+0 Zorunlu 2
91103 ATATÜRK İLKE VE İNK.TARİHİ I 2+0 Zorunlu 2
91125 YABANCI DİL I 2+0 Zorunlu 2
92103 BİLGİSAYAR I 1+1 Zorunlu 2
92115 MATEMATİK 2+0 Zorunlu 2
[G] SEÇMELİ A SEÇMELİ GRUP (EN AZ 1 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 2
[G] SEÇMELİ B SEÇMELİ GRUP (EN AZ 1 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 3
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersler
37133 MESLEK ETİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ A
37135 İLK YARDIM (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ A
37147 DENDROLOJİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ B
37149 TARIMSAL İŞLETMECİLİK (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ B
37151 BAHÇE BİTKİLERİNE GİRİŞ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ B
37153 TARLA BİTKİLERİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ A
37155 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ A
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
37108 GENEL BOTANİK 2+1 Zorunlu 3
37126 KÜLTÜR MANTARI YETİŞTİRİCİLİĞİ 2+1 Zorunlu 3
37128 BAHÇE BİTKİLERİ SULAMA 2+0 Zorunlu 2
91102 TÜRK DİLİ II 2+0 Zorunlu 2
91104 ATATÜRK İLKE VE İNKİLAP TARİHİ II 2+0 Zorunlu 2
91126 YABANCI DİL II 2+0 Zorunlu 2
92104 BİLGİSAYAR II 1+1 Zorunlu 2
95104 ENDÜSTRİYE DAYALI EĞİTİM 0+0 Zorunlu 8
[G] SEÇMELİ C SEÇMELİ GRUP (EN AZ 3 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 6
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersler
37130 METEOROLOJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
37132 EROZYON KONTROLÜ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
37134 ÇEVRE KORUMA (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
37136 MESLEKİ İNGİLİZCE (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
37138 TOPRAKSIZ TARIM (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
37140 İSTATİSTİK (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
37148 DOKU KÜLTÜRÜ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ C
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
37251 BİTKİ HASTALIKLARI 2+0 Zorunlu 2
37253 FİDAN YETİŞTİRİCİLİĞİ 2+1 Zorunlu 3
37255 BAHÇE BİTKİLERİ GÜBRELENMESİ 2+1 Zorunlu 3
37257 BİTKİ FİZYOLOJİSİ 2+0 Zorunlu 2
37259 ÖRTÜ ALTI YETİŞTİRİCİLİĞİ 2+1 Zorunlu 3
37261 TARIMSAL MEKANİZASYON 2+0 Zorunlu 2
37263 ÖZEL MEYVECİLİK 2+2 Zorunlu 4
[G] SEÇMELİ D SEÇMELİ GRUP (EN AZ 1 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 2
[G] SEÇMELİ E SEÇMELİ GRUP (EN AZ 3 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 9
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersler
37271 SÜS BİTKİLERİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ D
37273 KESME ÇİÇEKÇİLİK (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ D
37275 PEYZAJ ONARIMI VE BAKIMI (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2 SEÇMELİ D
37277 FİDANLIK İŞLETMESİ KURULUŞU (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37279 KÜLTÜRÜ YAPILAN MANTAR TÜRLERİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37281 SERİN İKLİM SEBZELERİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37283 FİTOPATOLOJİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37285 TOHUM VE FİDANLIK TEKNİĞİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37287 SERA YAPIM TEKNİĞİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37289 GENEL MUHASEBE (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
37291 SEBZE TOHUMCULUĞU (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ E
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
37230 BAĞCILIK 2+1 Zorunlu 3
37232 BUDAMA 2+1 Zorunlu 3
37236 ÖLÇME BİLGİSİ 2+1 Zorunlu 3
37238 ORGANİK TARIM 2+1 Zorunlu 3
37246 BAHÇE TARIMI YETİŞTİRME TEKNİKLERİ 2+2 Zorunlu 4
37248 SUBTROPİK İKLİM MEYVELERİ 3+1 Zorunlu 4
37278 BİTKİ ISLAHI 2+0 Zorunlu 2
[G] SEÇMELİ F SEÇMELİ GRUP (EN AZ 1 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 2
[G] SEÇMELİ G SEÇMELİ GRUP (EN AZ 2 DERS SEÇİLMELİDİR) - Seçmeli 6
Toplam AKTS 30
Seçmeli Dersler
37256 TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ G
37258 DOĞA FOTOĞRAFÇILIĞI (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ G
37264 ÇİFTÇİ EĞİTİMİ (SEÇ.) 1+1 Seçmeli 2 SEÇMELİ F
37266 GENETİK (SEÇ.) 1+1 Seçmeli 2 SEÇMELİ F
37268 ENTOMOLOJİ (SEÇ.) 1+1 Seçmeli 2 SEÇMELİ F
37270 SICAK İKLİM SEBZELERİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ G
37272 ILIMAN İKLİM MEYVELERİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ G
37274 TARIMSAL MÜCADELE YÖNTEMLERİ (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ G
37276 ÜZÜMSÜ MEYVELER (SEÇ.) 2+1 Seçmeli 3 SEÇMELİ G
37280 PAZARLAMA (SEÇ.) 1+1 Seçmeli 2 SEÇMELİ F