1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE111 GENEL FİZİK 2+0 Zorunlu 3
OE113 MATEMATİK -I- 2+0 Zorunlu 3
OE115 GENEL KİMYA 2+0 Zorunlu 4
OE117 ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 2+0 Zorunlu 4
OE119 DENDROLOJİ 2+2 Zorunlu 5
OZ101 TÜRK DİLİ I 2+0 Zorunlu 2
OZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ -I- 2+0 Zorunlu 2
OZ121 İNGİLİZCE I 2+0 Zorunlu 3
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
EF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0 Seçmeli 2
OES121 ORMAN ÜRÜNLERİ VE NANOTEKNOLOJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
OZ141 BEDEN EĞİTİMİ -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ143 MÜZİK -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ145 RESİM -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ147 TİYATROYA GİRİŞ -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI-I- 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 48
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE100 TEKNİK RESİM 2+2 Zorunlu 4
OE106 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM 2+2 Zorunlu 4
OE108 ODUN ANATOMİSİ 3+1 Zorunlu 4
OE110 ORGANİK KİMYA 3+0 Zorunlu 3
OE120 MATEMATİK -II- 2+0 Zorunlu 3
OZ102 TÜRK DİLİ II 2+0 Zorunlu 2
OZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II- 2+0 Zorunlu 2
OZ122 İNGİLİZCE II 2+0 Zorunlu 3
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
EF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0 Seçmeli 2
OES108 ERGONOMİ VE İŞ ETÜDÜ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
OES110 AHŞAP YAPI BİLGİSİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
OES112 ENDÜSTRİ İŞLETMECİLİĞİ VE GİRİŞİMCİLİK (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
OZ142 BEDEN EĞİTİMİ-II- 2+0 Seçmeli 2
OZ144 MÜZİK -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ146 RESİM -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 56
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE221 MAKİNA BİLGİSİ 2+0 Zorunlu 2
OE229 MOBİLYA VE AĞAÇ KONSTRÜKSİYONLARI 2+2 Zorunlu 4
OE231 ATIK KAĞIT GERİ DÖNÜŞÜM TEKNOLOJİLERİ 3+1 Zorunlu 4
OE237 ANALİTİK KİMYA 2+1 Zorunlu 4
OE277 EKONOMİ 2+0 Zorunlu 3
OZ221 İNGİLİZCE -III- 2+0 Zorunlu 3
OES201 ODUN PLASTİK KOMPOZİTLERİNE GİRİŞ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
OES203 KAĞIT AMBALAJ TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
OES205 DOĞAL LİFLER VE BİYOKOMPOZİTLER (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
OES211 GENEL BOTANİK (SEÇ) 3+0 Seçmeli 5
OES213 LİNER CEBİR (SEÇ) 3+0 Seçmeli 5
OES215 TERMODİNAMİĞE GİRİŞ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
Toplam AKTS 50
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE232 ODUN KİMYASI 3+1 Zorunlu 3
OE234 ODUN FİZİĞİ 3+1 Zorunlu 3
OE236 AHŞAP RESTORASYON 1+2 Zorunlu 3
OE238 ÜRETİM PLANLAMASI 3+1 Zorunlu 3
OE240 MOBİLYA ENDÜSTRİSİ VE ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ 3+1 Zorunlu 4
OE268 İSTATİKSEL YÖNTEMLER VE KALİTE KONTROL 3+1 Zorunlu 3
OE272 KERESTE ENDÜSTRİSİ 2+2 Zorunlu 4
OZ222 İNGİLİZCE -IV- 2+0 Zorunlu 3
OES218 OTOMASYON (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
OES220 ISIL İŞLEM TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
OES222 REÇİNELİ ÜRÜNLER KİMYASI VE TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
OES224 AKADEMİK İNGİLİZCE (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
OES226 YÖNETİM VE ORGANİZASYON (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
OES228 AĞAÇ TEKNOLOJİSİ PROJESİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 38
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE311 LİF LEVHA ENDÜSTRİSİ 3+1 Zorunlu 4
OE329 ODUN PATOLOJİSİ 3+0 Zorunlu 3
OE331 ODUN MEKANİĞİ 3+0 Zorunlu 3
OE357 YONGA LEVHA ENDÜSTRİSİ 2+2 Zorunlu 3
OE359 TABAKALI AĞAÇ MALZEME TEKNOLOJİSİ 2+2 Zorunlu 3
OE363 KAĞIT HAMURU ENDÜSTRİSİ 2+2 Zorunlu 4
OES301 AĞAÇ TEKNOLOJİSİ PROJESİ -II- (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
OES303 SELÜLÖZ ESASLI NANOKOMPOZİTLER (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
OES305 MÜHENDİSLİK POLİMERLERİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
OES309 STATİK VE MUKAVEMET (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 5
Toplam AKTS 40
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE338 ODUN DIŞI ORMAN ÜRÜNLERİ 2+2 Zorunlu 3
OE340 ODUN KORUMA TEKNOLOJİSİ 3+0 Zorunlu 3
OE342 KAĞIT ÜRETİM TEKNOLOJİSİ 2+2 Zorunlu 3
OE344 ODUN ENTOMOLOJİSİ 2+0 Zorunlu 2
OE346 KURUTMA VE BUHARLAMA 2+2 Zorunlu 4
OE368 ZORUNLU STAJ 0+0 Zorunlu 6
OE370 POLİMER TEKNOLOJİSİ GİRİŞ 3+0 Zorunlu 3
OES302 MÜHENDİSLİK ÜRÜNÜ AĞAÇ MALZEMELER (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 3
OES304 ORMAN ENDÜSTRİSİ VE ÇEVRE İLİŞKİLERİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 3
OES306 BİYOENERJİ TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 3
OES308 ORMAN ENDÜSTRİSİ VE PAZARLAMA (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 3
OES310 ODUN LEVHALARDA LAB. TEK. (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 39
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE415 SEMİNER VE TEZ 0+4 Zorunlu 4
OE431 GENEL VE MALİYET MUHASEBE 3+0 Zorunlu 3
OE433 YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI 3+0 Zorunlu 4
OE437 ODUN BİLEŞENLERİNDEN FAYDALANMA 2+2 Zorunlu 4
OE439 YATIRIM VE FABRİKA PLANLAMASI 3+0 Zorunlu 3
OES401 AĞAÇ TEKNOLOJİSİ PROJESİ -III- (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 6
OES403 KAĞIT KİMYASALLARI (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 6
OES405 ODUN DIŞI ORMAN ÜRÜNLERİ KİMYASI (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 6
OES413 ODUN MODİFİKASYON YÖNTEMLERİ (SEÇ.) 3+0 Seçmeli 6
Toplam AKTS 42
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OE412 SEMİNER VE TEZ 0+4 Zorunlu 4
OE414 SANAYİ DESTEKLİ MÜHENDİSLİK UYGULAMA EĞİTİMİ 6+20 Zorunlu 26
Toplam AKTS 30