1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM101 MATEMATİK I 3+0+0 Zorunlu 4
BGM103 FİZİK I 3+0+0 Zorunlu 3
BGM105 GENEL KİMYA 3+0+0 Zorunlu 4
BGM113 GENEL BİYOLOJİ 2+0+0 Zorunlu 4
BGM115 LABARATUAR TEKNİĞİ 2+2+0 Zorunlu 4
BOZ101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ- I- 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ121 İNGİLİZCE I 2+0+0 Zorunlu 3
BEF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0+0 Seçmeli 2
BOZ141 BEDEN EĞİTİMİ I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ143 MÜZİK I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ145 RESİM I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ147 TİYATROYA GİRİŞ I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 48
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM102 MATEMATİK II 3+0+0 Zorunlu 4
BGM104 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TEKNİK RESİM 1+2+0 Zorunlu 4
BGM106 ANALİTİK KİMYA 2+2+0 Zorunlu 4
BGM108 ORGANİK KİMYA 2+0+0 Zorunlu 3
BGM114 GIDA MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 2+0+0 Zorunlu 4
BOZ102 TÜRK DİLİ -II- 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ -II- 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ122 İNGİLİZCE -II- 2+0+0 Zorunlu 3
BEF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0+0 Seçmeli 2
BOZ140 TÜRK HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI II (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ144 MÜZİK -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ146 RESİM -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 50
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM201 İSTATİSTİK VE ARAŞTIRMA DENEME METOTLARI 3+0+0 Zorunlu 4
BGM203 GENEL MİKROBİYOLOJİ 2+2+0 Zorunlu 4
BGM205 REAKSİYON KİNETİĞİ 2+0+0 Zorunlu 3
BGM207 MÜHENDİSLİK TERMODİNAMİĞİ 3+0+0 Zorunlu 3
BGM209 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 2+0+0 Zorunlu 3
BGM211 GIDA KİMYASI 3+0+0 Zorunlu 4
BOZ221 İNGİLİZCE III 2+0+0 Zorunlu 3
BGM233 GIDA ETİĞİ VE BİLİMSEL SUNUM TEKNİKLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
BGM239 GIDALARIN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 30
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM202 ENERJİ VE KÜTLE DENKLİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
BGM204 GIDA MİKROBİYOLOJİSİ 2+2+0 Zorunlu 5
BGM208 GIDA BİYOKİMYASI 3+0+0 Zorunlu 4
BGM210 ENSTRUMENTAL GIDA ANALİZLERİ 2+2+0 Zorunlu 4
BGM212 AKIŞKANLAR MEKANİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
BOZ222 İNGİLİZCE IV 2+0+0 Zorunlu 3
BGM232 MOLEKÜLER BİYOLOJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
BGM234 GIDA MAKİNA VE EKİPMANLARI (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
BGM238 GENEL EKONOMİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 33
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM301 GIDA MÜHENDİSLİĞİNDE TEMEL İŞLEMLER I 2+2+0 Zorunlu 4
BGM303 ISI VE KÜTLE TRANSFERİ 3+0+0 Zorunlu 5
BGM305 GIDA BİYOTEKNOLOJİSİ 2+2+0 Zorunlu 4
BGM311 MESLEKİ UYGULAMA I 0+4+0 Zorunlu 2
BGM315 GIDA HİJYENİ VE SANITASYON (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 5
BGM317 GIDA AMBALAJLAMA,ETİKETLEME VE DEPOLAMA (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 5
BGM319 GIDA KATKI MADDELERİ VE TOKSİKOLOJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 5
BGM323 ENZİM VE STARTER TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 5
Toplam AKTS 35
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM302 GIDA MÜHENDİSLİĞİNDE TEMEL İŞLEMLER II 2+2+0 Zorunlu 3
BGM304 MEYVE-SEBZE İŞLEME TEK. 3+0+0 Zorunlu 2
BGM306 TAHIL İŞLEME TEKNOLOJİSİ 3+0+0 Zorunlu 3
BGM312 MESLEKİ UYGULAMA II 0+4+0 Zorunlu 2
BGM350 ZORUNLU STAJ 0+0+0 Zorunlu 11
BGM314 ÖZEL VE FONKSİYONEL GIDALAR (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
BGM316 BESLENME İLKELERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
BGM318 GIDA MEVZUATI (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
BGM324 GIDA ENDÜSTRİSİ ATIKLARI (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 33
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM401 ET VE ET ÜRÜNLERİ TEKNOLOJİSİ 3+0+0 Zorunlu 4
BGM403 SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TEKNOLOJİSİ 3+0+0 Zorunlu 4
BGM407 GIDA KALİTE KONTROL VE ANALİZLERİ 3+2+0 Zorunlu 4
BGM409 MEZUNİYET ÇALIŞMASI I 0+2+0 Zorunlu 6
BGM411 YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BGM415 GIDA İŞLEMEDE YENİ YAKLAŞIMLAR (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BGM417 MESLEKİ İNGİLİZCE I (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 30
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BGM402 GIDA MÜHENDİSLİĞİNDE TASARIM 2+2+0 Zorunlu 4
BGM404 PROSES KONTROL 2+0+0 Zorunlu 4
BGM406 BİTKİSEL YAĞ TEKNOLOJİSİ 3+0+0 Zorunlu 4
BGM410 MEZUNİYET ÇALIŞMASI II 0+4+0 Zorunlu 6
BGM412 DUYUSAL ANALİZ YÖNTEMLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BGM416 FERMENTASYON TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BGM420 SU ÜRÜNLERİ İŞLEME TEK.(SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BGM422 MESLEKİ İNGİLİZCE II (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 34