1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM101 BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ- I- 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ121 İNGİLİZCE I 2+0+0 Zorunlu 3
BZF101 FİZİK I 3+0+0 Zorunlu 4
BZF103 MATEMATİK I 3+0+0 Zorunlu 4
BZF105 BOTANİK I 2+2+0 Zorunlu 5
BZF107 KİMYA I 3+0+0 Zorunlu 4
BEF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0+0 Seçmeli 2
BOZ141 BEDEN EĞİTİMİ I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ143 MÜZİK I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ145 RESİM I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ147 TİYATROYA GİRİŞ I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI I 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 48
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BOZ102 TÜRK DİLİ -II- 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ -II- 2+0+0 Zorunlu 2
BOZ122 İNGİLİZCE -II- 2+0+0 Zorunlu 3
BTE174 GENEL EKONOMİ 2+0+0 Zorunlu 4
BZF102 FİZİK II 3+0+0 Zorunlu 4
BZF104 MATEMATİK -II- 3+0+0 Zorunlu 4
BZF108 KİMYA II 3+0+0 Zorunlu 4
BZF112 EKOLOJİ 2+0+0 Zorunlu 3
BEF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0+0 Seçmeli 2
BOZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ144 MÜZİK -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ146 RESİM -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BOZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 50
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM201 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM203 STATİK 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM207 MALZEME BİLİMİ 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM211 LİNEER CEBİR 2+0+0 Zorunlu 3
BBSM245 ÖLÇME BİLGİSİ 2+2+0 Zorunlu 4
BOZ221 İNGİLİZCE III 2+0+0 Zorunlu 3
BBSM209 İSTATİSTİK (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 4
BBSM227 TOPRAK BİLİMİ (SEÇ.) 2+2+0 Seçmeli 4
BBSM233 HAYVANSAL ÜRETİM (SEÇ.) 2+2+0 Seçmeli 4
BBSM243 METEOROLOJİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 38
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM202 SAYISAL ANALİZ 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM204 MUKAVEMET 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM206 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TEKNİK RESİM 2+2+0 Zorunlu 4
BBSM208 DİNAMİK 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM222 BİTKİ FİZYOLOJİSİ 2+0+0 Zorunlu 3
BOZ222 İNGİLİZCE IV 2+0+0 Zorunlu 3
BBSM210 ARAŞTIRMA DENEME YÖNTEMLERİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 4
BBSM212 BİTKİSEL ÜRETİM (SEÇ.) 2+2+0 Seçmeli 4
BBSM214 GÜBRELER VE GÜBRELEME (SEÇ.) 2+2+0 Seçmeli 4
BBSM218 BİTKİ KORUMA (SEÇ.) 2+2+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 38
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM301 TERMODİNAMİK 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM303 AKIŞKANLAR MEKANİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM305 TARIM MAKİNELERİ MÜHENDİSLİK PRENSİPLERİ 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM311 YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM313 MESLEKİ UYGULAMALAR I 0+4+0 Zorunlu 2
BBSM319 HİDROLOJİ 2+2+0 Zorunlu 4
BBSM327 TARIMSAL İNŞAAT 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM307 MAKİNE ELEMANLARI (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 4
BBSM315 TOPRAK FİZİĞİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 4
BBSM331 SU KALİTESİ VE TUZLULUK (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 38
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM302 TEMEL ELEKTRİK VE ELEKTRONİK BİLGİSİ 2+2+0 Zorunlu 3
BBSM304 ISI VE KÜTLE TRANSFERİ 3+0+0 Zorunlu 3
BBSM314 MESLEKİ UYGULAMALAR II 0+4+0 Zorunlu 2
BBSM320 SULAMA MÜHENDİSLİĞİ 2+2+0 Zorunlu 3
BBSM338 YAPI ELEMANLARININ TASARIMI 2+2+0 Zorunlu 3
BBSM350 STAJ 0+0+0 Zorunlu 11
BBSM352 KATI MODELLEME 2+2+0 Zorunlu 3
BBSM312 BİYOYAKIT ÜRETİM TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BBSM356 TOPRAK VE SU KAYNAKLARI MÜH.(SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BBSM358 DRENAJ MÜHENDİSLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 34
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM405 TARIM MAKİNALARI PROJELEME 2+2+0 Zorunlu 5
BBSM411 MEZUNİYET ÇALIŞMASI I 0+2+0 Zorunlu 4
BBSM437 BİYOSİSTEMLERDE YAPILAR VE ÇEVRE KONT. 2+2+0 Zorunlu 4
BBSM439 SULAMA SİSTEMLERİNİN PROJELENMESİ 2+2+0 Zorunlu 5
BBSM447 BİYOSİSTEMLERDE OTOMASYON 2+2+0 Zorunlu 4
BBSM409 GÜÇ HİDROLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM413 TARIM MAKİNALARI İŞLETMECİLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM415 BİYOLOJİK MALZEMELERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM435 PROJE HAZIRLAMA TEKNİKLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM443 TARIMSAL ÜRÜN DEPOLARI (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM445 HAVZA YÖNETİMİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM453 SULAMA YÖNETİMİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 50
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
BBSM412 MEZUNİYET ÇALIŞMASI II 0+2+0 Zorunlu 4
BBSM418 BİYOSİSTEMLERDE YAPI PROJELEME 2+2+0 Zorunlu 5
BBSM434 ARAZİ TOPLULAŞTIRMA 2+2+0 Zorunlu 4
BBSM452 BİYOSİSTEMLERDE GÜÇ MAKİNELERİ 3+0+0 Zorunlu 5
BBSM464 ERGONOMİ VE İŞ GÜVENLİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
BBSM402 HASSAS TARIM (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM408 HAYVANSAL ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM410 ÜRÜN İŞLEME MAKİNALARI (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM436 TOPRAK SU YAPILARI MÜHENDİSLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM438 SU POLİTİKALARI (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM460 TARIMSAL ATIK YÖNETİMİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM462 BİOÜRETİMDE ENERJİ YÖNETİMİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
BBSM466 SERA MÜHENDİSLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 54