1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OZ101 TÜRK DİLİ I 2+0 Zorunlu 2
OZ121 İNGİLİZCE I 2+0 Zorunlu 3
TA101 ESKİÇAĞ TARİHİ VE MEDENİYETİ I 2+0 Zorunlu 3
TA103 BÜYÜK SELÇUKLU TARİHİ 2+0 Zorunlu 3
TA113 ESKİ ANADOLU TARİHİ 2+0 Zorunlu 3
TA115 OSMANLICA -I- 2+0 Zorunlu 3
TA117 İSLAM ÖNCESİ TÜRK TARİHİ -I- 2+0 Zorunlu 3
TA119 İSLAM TARİHİ I 2+0 Zorunlu 3
TA121 METODOLOJİ I 2+0 Zorunlu 3
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS149 TÜRK HALK. BİL. VE HALK OYUNLARI (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
EF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0 Seçmeli 2
OZ141 BEDEN EĞİTİMİ -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ143 MÜZİK -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ145 RESİM -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ147 TİYATROYA GİRİŞ -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 46
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OZ102 TÜRK DİLİ II 2+0 Zorunlu 2
OZ122 İNGİLİZCE II 2+0 Zorunlu 3
TA102 ESKİÇAĞ TARİHİ VE MEDENİYETİ II 2+0 Zorunlu 3
TA104 TÜRKİYE SELÇUKLU TARİHİ 2+0 Zorunlu 3
TA114 İSLAM ÖNCESİ TÜRK TARİHİ -II- 2+0 Zorunlu 3
TA116 OSMANLICA -II- 2+0 Zorunlu 3
TA118 ESKİ MEZOPOTAMYA TARİHİ 2+0 Zorunlu 3
TA120 İSLAM TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA122 METODOLOJİ II 2+0 Zorunlu 3
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 2
EF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0 Seçmeli 2
OZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ144 MÜZİK -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ146 RESİM -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ148 UYGULAMALI TİYATRO -I- 2+0 Seçmeli 2
OZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0 Seçmeli 2
OZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 44
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OZ221 İNGİLİZCE -III- 2+0 Zorunlu 3
OZ223 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ -I- 2+0 Zorunlu 2
TA201 PALEOGRAFYA I 2+0 Zorunlu 3
TA203 OSMANLI TARİHİ (KURULUŞ) I 2+0 Zorunlu 3
TA209 TÜRK KÜLTÜR VE MEDENİYET TARİHİ I 2+0 Zorunlu 3
TA211 TÜRKİSTAN HANLIKLARI I 2+0 Zorunlu 3
TA213 ESKİ MISIR TARİHİ 2+0 Zorunlu 4
TA215 TÜRK DÜŞÜNCE TARİHİ -I- 2+0 Zorunlu 3
TA219 MOĞOL TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA221 FARSÇA I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA223 İLK MÜSLÜMAN TÜRK DEVLETLERİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA229 ARAPÇA I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA237 EYYÜBİLER VE MEMLÜKLÜLER TARİHİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA239 OSMANLIDA AŞİRETLER VE OYMAKLAR (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA243 OSMANLI EĞİTİM TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA245 AKDENİZ MEDENİYETLERİ TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA247 ORTADOĞU TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA249 BİZANS TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA251 İRAN TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 57
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
OZ222 İNGİLİZCE -IV- 2+0 Zorunlu 3
OZ224 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ -II- 2+0 Zorunlu 2
TA202 PALEOGRAFYA II 2+0 Zorunlu 3
TA210 TÜRK KÜLTÜR VE MEDİNİYET TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA214 TÜRKİSTAN HANLIKLARI II 2+0 Zorunlu 3
TA220 TÜRK DÜŞÜNCE TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA246 ESKİ YUNAN VE ROMA TARİHİ 2+0 Zorunlu 4
TA258 OSMANLI TARİHİ (KURULUŞ) II 2+0 Zorunlu 3
TA224 İLK MÜSLÜMAN TÜRK DEVLETLERİ II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA236 FARSÇA II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA238 EYYÜBİLER VE MEMLÜKLÜLER TARİHİ II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA240 HAÇLI SEFERLERİ TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA242 İLHANLILAR (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA244 OSMANLI BİLİM TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA248 OSMANLI KÖY VE ŞEHİR HAYATI (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA250 FENİKELİLER VE İBRANİLER (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA252 KARAKOYUNLU- AKKOYUNLU (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA254 ARAPÇA II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA256 DOĞU AVRUPA TÜRK TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 57
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
TA301 XVII-XVIII. YÜZYIL OSMANLI TARİHİ I 2+0 Zorunlu 4
TA305 TÜRK YENİLEŞME TARİHİ I 2+0 Zorunlu 3
TA307 OSMANLI TARİHİ -III- (YÜKSELME DÖNEMİ) 2+0 Zorunlu 4
TA309 MODERN AVRUPA TARİHİ 2+0 Zorunlu 4
TA311 TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ I 2+0 Zorunlu 3
TA313 OSMANLI MÜESSESELERİ TARİHİ I 2+0 Zorunlu 3
TA315 OĞUZLAR (SEÇMELİ) 2+0 Seçmeli 3
TA317 CUM.DÖN.SOS.EKO.GELŞ.TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA335 AMERİKA BİRLEŞİKLERİ DEV.TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA343 TÜRK İKTİSAT TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA345 ORTA ASYA TÜRK TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA349 FARSÇA III (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA361 İSLAM MEDENİYETİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA363 HELLENİSTİK DÖNEM ANADOLU TARİHİ (SEÇ) 2+0 Seçmeli 3
TA365 ANTİK YUNAN TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA367 OSMANLI DİPLOMATİKASI I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA369 ANADOLU BEYLİKLERİ TARİHİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA371 ARAPÇA III (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 57
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
TA302 XVII-XVIII. YÜZYIL OSMANLI TARİHİ II 2+0 Zorunlu 4
TA306 TÜRK YENİLEŞME TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA310 AVRUPA MEDENİYET TARİHİ 2+0 Zorunlu 4
TA312 TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ II 2+0 Zorunlu 3
TA314 OSMANLI MÜESSESELERİ TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA316 OSMANLI TARİHİ -IV- (YÜKSELME DÖNEMİ) 2+0 Zorunlu 4
TA332 FARSÇA IV (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA334 AVRUPA YAYILMACILIK TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA336 YENİ ÇAĞ AVRUPA TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA338 RUSYA TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA346 KAFKAS TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA352 KLASİK DÖNEM OSMANLI SOSYAL TAR.(SEÇ) 2+0 Seçmeli 3
TA354 ESKİ ÇAĞ TARİHİ MİTOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA358 ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA360 CUMHURİYET DÖNEMİ EĞİTİM VE KÜLTÜR POLİTİKALARI (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA362 İSLAM MEDENİYETİ II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA364 ROMA DÖNEMİ ANADOLU TAR. (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA368 OSMANLI DİPLOMATİKASI II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA370 ANADOLU BEYLİKLERİ TARİHİ II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA372 ARAPÇA IV (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 63
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
TA401 TÜRKİYE CUMHURİYETİ TEŞKİLATI VE KURUMLARI TARİHİ 2+0 Zorunlu 3
TA405 OSMANLI SOSYO-EKONOMİK TARİHİ I 2+0 Zorunlu 3
TA407 LİSANS BİTİRME TEZİ I 2+2 Zorunlu 6
TA433 OSMANLI TARİHİ -V- (YAKIN ÇAĞ) 2+0 Zorunlu 3
TA463 CUMHURİYET TARİHİ I 2+0 Zorunlu 3
TA479 SİYASİ TARİH I 2+0 Zorunlu 3
TA435 OSMANLI MEDENİYET TARİHİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA453 OSMANLI TAŞRA İDARESİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA455 TÜRK DEMOKRASİ TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA457 OSMANLI TARİHİ METİNLERİ İNCELEME -I-(SEÇ) 2+0 Seçmeli 3
TA459 SOĞUK SAVAŞ DÖN. TÜRK DIŞ POLİT. (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA465 TARİH FELSEFESİ I (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA467 BİLİM TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA469 AVRUPA İKTİSAT TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA471 DÜNYA SAVAŞLARI TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA491 XIX.YÜZYIL AVRASYA TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 51
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
TA406 OSMANLI SOSYO-EKONOMİK TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA408 LİSANS BİTİRME TEZİ II 2+2 Zorunlu 6
TA434 OSMANLI TARİHİ -VI- (YAKIN ÇAĞ) 2+0 Zorunlu 3
TA464 CUMHURİYET TARİHİ II 2+0 Zorunlu 3
TA478 TÜRK DIŞ POLİTİKASI 2+0 Zorunlu 3
TA480 SİYASİ TARİH II 2+0 Zorunlu 3
TA436 OSMANLI MEDENİYET TARİHİ II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA438 XX. ASIR AVRASYA TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA454 TÜRK EĞİTİM TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA456 OSMANLI TAŞRA İDARESİ II (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA458 OSMANLI TARİHİ METİN.İNCELEME -II- (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA460 XX. ASIR AVRUPA TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA466 MİLLİ MÜCADELE (GÜNEY CEPHESİ) (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA468 JEOPOLİTİK (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA470 CUMHURİYET TARİHİNİN KAYNAKLARI (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA472 TARİH FELSEFESİ II(SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA474 UYGARLIK TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA476 ÇAĞ. TÜRK İSLAM DEV. VE TOP.TAR. (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
TA492 OSMANLI DİPLOMASİ TARİHİ (SEÇ.) 2+0 Seçmeli 3
Toplam AKTS 60