1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
34109 GELENEKSEL TÜRK DESENLERİ - I 3+1+0 Zorunlu 5
34127 NAKIŞTA TEMEL TEKNİKLER -I- 2+0+0 Zorunlu 3
34129 SANAT TARİHİ 2+0+0 Zorunlu 2
91101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
91103 ATATÜRK İLKE VE İNK.TARİHİ I 2+0+0 Zorunlu 2
91125 YABANCI DİL -I- 2+0+0 Zorunlu 2
92117 MATEMATİK 2+0+0 Zorunlu 2
34121 TEMEL SANAT EĞİTİMİ (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 5
34123 SÜSLEMEDE OYA TEKNİKLERİ (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 5
34125 KİTRE BEBEK YAPIMI (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 5
34131 İLETİŞİM (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
34133 ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEK. -I- (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
34135 BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 3
34139 İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 4
34141 TEKNİK ÇİZİM VE PERSPEKTİF (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 4
34143 MAK. NAKIŞINDA KREASYON (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 54
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
34112 GELENEKSEL TÜRK DESENLERİ- II 3+1+0 Zorunlu 3
34116 TÜRK SANAT TARİHİ 2+0+0 Zorunlu 2
34140 NAKIŞTA TEMEL TEKNİKLERİ -II- 2+0+0 Zorunlu 2
34156 TEMEL FOTOĞRAF 2+0+0 Zorunlu 2
91102 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
91104 ATATÜRK İLKE VE İNK. TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
91126 YABANCI DİL -II- 2+0+0 Zorunlu 2
95104 ENDÜSTRİYE DAYALI EĞİTİM 0+0+0 Zorunlu 8
34122 ARAŞTIRMA YÖNTEM VE TEKNİKLERİ-II (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
34124 MESLEK ETİĞİ (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
34126 KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ (SEÇ) 2+0+0 Seçmeli 2
34142 MAKİNADA ANTEP İŞİ (SEÇ.) 3+1+0 Seçmeli 3
34144 TAKI YAPIM TEKNİKLERİ (SEÇ.) 3+1+0 Seçmeli 3
34146 TEMEL TASARIM (SEÇ.) 3+1+0 Seçmeli 3
34148 GİRİŞİMCİLİK (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 2
34150 DOĞAL BOYACILIK (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 2
34152 VİTRAY SANATI (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 2
34154 TAŞ İŞLETMECİLİĞİ (SEÇ.) 2+1+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 46
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
34219 TEZHİP- I 3+1+0 Zorunlu 5
34221 MİNYATÜR - I 3+1+0 Zorunlu 5
34223 ÇİNİ - I 2+1+0 Zorunlu 4
34225 EBRU - I 3+1+0 Zorunlu 5
34227 ELDE MARAŞ İŞİ TEKNİKLERİ -I 2+1+0 Zorunlu 3
34249 HAT-I 2+1+0 Zorunlu 4
34231 AHŞAP OYMACILIĞI- I (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34233 DEKORATİF DERİ TEKNİKLERİ (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34235 KEÇE YAPIM TEKNİKLERİ (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34237 DEKORATİF YÜZEY BOYAMA(SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34239 DEKORATİF SÜS EŞYASI YAPIMI(SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34241 MAKİNEDE TEMEL NAKIŞ TEK. (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34247 GELENEKSEL NAKIŞLAR (SEÇ.) 3+1+0 Seçmeli 4
34251 TEMEL DOKUMA TEKNİKLERİ -I- (SEÇ.) 3+1+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 58
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
34220 TEZHİP -II 3+1+0 Zorunlu 5
34222 MİNYATÜR- II 3+1+0 Zorunlu 5
34224 ÇİNİ- II 2+1+0 Zorunlu 4
34226 EBRU- II 3+1+0 Zorunlu 5
34228 ELDE MARAŞ İŞİ TEKNİKLERİ- II 2+1+0 Zorunlu 3
34244 HAT -II- 2+1+0 Zorunlu 4
34232 AHŞAP OYMACILIĞI- II (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34234 TEMEL DOKUMA TEKNİKLERİ- II (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34238 DESEN (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34240 NAKIŞTA FANTEZİ SÜSLEME TEK. (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
34242 İŞLEMEDE KENAR SÜSLEME TEK. (SEÇ) 3+1+0 Seçmeli 4
Toplam AKTS 46