MÜHENDİSLİK - MİMARLIK FAKÜLTESİ / Elektrik-Elektronik Mühendisliği - Dersler
Yıl
1.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
GM101 MATEMATİK I 4+0+0 Zorunlu 8
GM111 FİZİK -I- 3+2+0 Zorunlu 6
GM113 GENEL KİMYA 2+0+0 Zorunlu 4
OZ101 TÜRK DİLİ I 2+0+0 Zorunlu 2
OZ103 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 2+0+0 Zorunlu 2
OZ121 İNGİLİZCE I 2+0+0 Zorunlu 3
BSS101 BİLİM FELSEFESİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS103 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS105 DİKSİYON (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS113 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EF107 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 3+0+0 Seçmeli 2
EM101 MÜHENDİSLİK EKONOMİSİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EM103 BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 3
OZ141 BEDEN EĞİTİMİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ143 MÜZİK -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ145 RESİM -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ147 TİYATROYA GİRİŞ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ149 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -I- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ151 FOTOĞRAFİ -I- 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 52
2.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM116 ELK.ELEKTRONİK MÜH.GİRİŞ 2+0+0 Zorunlu 2
GM102 MATEMATİK II 4+0+0 Zorunlu 8
GM110 MÜHENDİSLİKTE LİNEER CEBİR 2+0+0 Zorunlu 3
GM120 FİZİK -II- 3+2+0 Zorunlu 6
OZ102 TÜRK DİLİ II 2+0+0 Zorunlu 2
OZ104 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 2+0+0 Zorunlu 2
OZ122 İNGİLİZCE II 2+0+0 Zorunlu 3
BSS102 GİRİŞİMCİLİK VE STRATEJİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS106 İŞARET DİLİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS108 HALKLA İLİŞKİLER (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS112 TRAFİK GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS116 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
BSS118 GİRİŞİMCİLİK ve KARİYER PLANLAMA (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EF110 ENFORMATİK VE BİLGİSAYAR PROGRAMLARI 3+0+0 Seçmeli 2
EM102 PROBLEM ÇÖZME TEKNİKLERİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
EM106 PYTHON PROGRAMLAMA (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
OZ142 BEDEN EĞİTİMİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ144 MÜZİK -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ146 RESİM -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ148 UYGULAMALI TİYATRO -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ150 HALK BİLİMİ VE HALK OYUNLARI -II- 2+0+0 Seçmeli 2
OZ152 FOTOĞRAFİ -II- 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 56
3.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM201 MÜHENDİSLİKTE MATEMATİKSEL YÖNTEMLER 3+0+0 Zorunlu 5
EM215 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 3+0+0 Zorunlu 6
EM217 DEVRE ANALİZİ I 4+2+0 Zorunlu 5
EM225 ELEKTRO MAG.ALAN TEORİSİ 3+0+0 Zorunlu 4
EM227 MÜHENDİSLER İÇİN OLASILIK 3+0+0 Zorunlu 5
OZ221 İNGİLİZCE -III- 2+0+0 Zorunlu 3
EM203 SENSÖR TEKNOLOJİSİ (SEÇ.) 2+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
4.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM200 YAZ STAJI -I- 0+0+0 Zorunlu 6
EM202 KOMPLEKS ANALİZ 2+0+0 Zorunlu 4
EM204 SAYISAL ÇÖZÜMLEME 3+0+0 Zorunlu 5
EM222 DEVRE ANALİZİ II 4+2+0 Zorunlu 4
EM228 ELEKTRO MAG. DALGA TEORİSİ 3+0+0 Zorunlu 3
EM230 SAYISAL TASARIM 3+2+0 Zorunlu 3
OZ222 İNGİLİZCE -IV- 2+0+0 Zorunlu 3
EM206 BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
5.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM301 ENERJİ DAĞITIMI 3+0+0 Zorunlu 4
EM303 HABERLEŞME SİSTEMLERİ 3+0+0 Zorunlu 4
EM305 YÜKSEK GERİLİM TEKNİĞİ 3+0+0 Zorunlu 4
EM317 ELEKTRİK MAKİNALARI I 3+0+0 Zorunlu 4
EM325 İŞARET VE SİSTEMLER 3+0+0 Zorunlu 4
EM327 ELEKTRONİK I 3+0+0 Zorunlu 4
EM331 MİKROİŞLEMCİLER 3+2+0 Zorunlu 4
EM307 İNGİLİZCE OKUMA VE KONUŞMA (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
6.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM300 YAZ STAJI -II- 0+0+0 Zorunlu 6
EM302 GÖMÜLÜ SİSTEM TASARIMI 3+0+0 Zorunlu 3
EM318 ELEKTRİK MAKİNALARI II 3+2+0 Zorunlu 4
EM326 ELEKTRONİK II 3+2+0 Zorunlu 4
EM330 OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİ 4+0+0 Zorunlu 5
EM332 SAYISAL İŞARET İŞLEME 3+0+0 Zorunlu 3
EM334 GÜÇ ELEKTRONİĞİ 3+0+0 Zorunlu 3
EM304 TEKNİK İNGİLİZCE (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 2
Toplam AKTS 30
7.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM401 KONTROL VE KUMANDA SİSTEMLERİ 3+2+0 Zorunlu 6
EM489 MÜHENDİSLİK TASARIMI -I- 2+2+0 Zorunlu 4
BSS401 GÖNÜLLÜLÜK ÇALIŞMALARI (SEÇ.) 1+2+0 Seçmeli 5
EM403 ÖZEL ELEKTRİK MAKİNALARI (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM405 ELEKTRİK ENERJİ KALİTESİ VE HARMONİKLER (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM425 MİKRODALGA TEKNİĞİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM431 BİLGİSAYAR MİMARİSİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM435 İLERİ PROGRAMLAMA (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM441 TIP ELEKTRONİĞİNE GİRİŞ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM453 ENERJİ ÜRETİM SİSTEMLERİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM455 ELEKTRİK TESİSLERİNDE GÜVENLİK 3+0+0 Seçmeli 5
EM459 SAYISAL DENETİM 3+0+0 Seçmeli 5
EM461 ROBOTİK 3+2+0 Seçmeli 5
EM467 ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM471 GÜÇ ELEKTRONİĞİ UYGULAMALARI (SEÇ.) 3+2+0 Seçmeli 5
EM487 YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
Toplam AKTS 80
8.Yarıyıl Ders Planı
Ders Kodu Ders Adı T+U+L Zorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu Grup Ders Adedi
EM400 PLC VE OTOMASYON SİSTEMLERİ 3+2+0 Zorunlu 6
EM494 MÜHENDİSLİK TASARIMI -II- 2+2+0 Zorunlu 4
EM402 ÖZEL ELEKTRİK MAKİNALARI UYGULAMALARI (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM404 YAPAY ZEKAYA GİRİŞ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM434 NESNE YÖNELİMLİ PROGRAMLAMA (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM444 GÜÇ SİSTEM ANALİZİ (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM448 OTOMATİK KONTROL LAB. (SEÇ) 3+0+0 Seçmeli 5
EM456 BİYOMEDİKAL SİSTEMLER 3+0+0 Seçmeli 5
EM460 ELEKTRİK TESİSLERİNDE KORUMA 3+2+0 Seçmeli 5
EM464 AYDINLATMA TEKNİĞİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM466 ELEKTRİK TESİSLERİ PROJESİ 3+0+0 Seçmeli 5
EM472 ANTENLER VE YAYILMA 3+0+0 Seçmeli 5
EM474 SAYISAL İLETİŞİM 3+0+0 Seçmeli 5
EM484 ELEKTRİKLİ SÜRÜCÜ SİSTEMLERİ (SEÇ.) 3+0+0 Seçmeli 5
EM490 UYGULAMALI MÜHENDİSLİK EĞİTİM STAJI (SEÇ.) 0+16+0 Seçmeli 26
Toplam AKTS 96




https://obs.ksu.edu.tr/oibs/bologna/progCourses.aspx?lang=tr&curSunit=1101